سپتامبر 05 2018 0دیدگاه
اجاره دیزل ژنراتور

اجاره دیزل ژنراتور و نگهداری از ژنراتور دیزلی( بخش هفتم)

آیا می دانید هنگام اجاره دیزل ژنراتور باید در مورد نگهداری و مراقبت از ژنراتور دیزلی نیز اطلاعات لازم را به دست آورید؟ هنگامی که اجاره دیزل ژنراتور را انجام دادید باید رسیدگی های لازم را نیز انجام دهید. در مقالات قبل شما را با نحوه نگهداری از ژنراتور دیزلی آشنا کردیم در ادامه نیز با ما همراه باشید تا مراقبت های بیشتری را هنگام اجاره دیزل ژنراتور به شما آموزش دهیم.

رسیدگی به باطری استارت هنگام اجاره دیزل ژنراتور

در مقالات قبل در مورد نحوه امتحان کردن باطری ژنراتور دیزلی اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم.

تمیز کردن باطری

هر زمان که دیدی روی باطری ژنراتور دیزلی کثیف شده است باید با یک دستمال نم دار روی باطری را تمیز کنید. اگر اطراف پیچ های اتصال زنگ زده بود و خوردگی دیدید باید کابل باطری را جدا کنید و پیچ ها را با محلول حاوی نمک خوراکی و آب شستشو دهید. خیلی مراقب باشید که محلول شستشو وارد باطری نشود. وقتی تمیز کردن باطری تمام شدن حتما آن را با دستمال خشک کنید. بعد از اینکه اتصال دهنده های را تعویض کردید یک لایه نازک ماده نفتی روی پیچ های اتصال دهنده بکشید.

هنگام اجاره دیزل ژنراتور خاصیت کشش و جاذبه باطری آن را چک کنید.

در باطری های سرب اسید از یک رطوبت سنج باطری استفاده کنید تا خاصیت کشش و جاذبه الکترولیت را در یر یک از باطری ها چک شود. شارژ یک باطری پر جاذبه و قدرت کشش آن 1.260 درجه است. پس اگر جاذبه و کشش باطری زیر 1.216 درجه بود وقت آن است تا باطری را شارژ کنید.

در اجاره دیزل ژنراتور باید سطح الکترولیت را بررسی کنید.

در باطری های سرب اسید باید حداقل بعد از هر 200 ساعت کارکرد ژنراتور دیزلی سطح الکترولیت باطری را چک کرد. اگر سطح الکترولیت کم بود باید با آب مقطر آن را پر کنید.

modir