سپتامبر 02 2018 0دیدگاه

اجاره دیزل ژنراتور و نگهداری از ژنراتور دیزلی( بخش ششم)

آیا با نحوه اجاره دیزل ژنراتور آگاهی دارید؟ همانطور که می دانید با اجاره دیزل ژنراتور می توان بسیاری از مشکلات مربوط به قطع برق را بر طرف نمود. در مقالات قبل شما را با نحوه نگهداری از ژنراتور های دیزلی آشنا کردیم. و گفتیم که در هنگام رسیدگی و مراقبت از ژنراتور های دیزلی باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

بازبینی کلی ژنراتور دیزلی هنگام اجاره دیزل ژنراتور

  • روغنکاری برای اجاره دیزل ژنراتور
  • سرویس سیستم خنک کننده هنگام اجاره دیزل ژنراتور
  • سرویس سیستم سوخت در اجاره دیزل ژنراتور
  • سرویس و آزمایش باطری شروع به کار برای اجاره دیزل ژنراتور
  • تمرین و روشن کردن موتور ژنراتور دیزلی در فواصل منظم
  • سرویس سیستم سوخت در اجاره دیزل ژنراتور

در مقاله قبل در مورد سرویس سیستم سوخت توضیحات کمی دادیم در ادامه لازم به ذکر است که لوله کشی سیستم خنک کننده باید به طور مرتب چک شود تا اطمینان پیدا کنید که هیچ نشتی، سوراخ، شکستگی و یا قطع اتصالاتی وجود ندارد. اگر لازم بود درز ها و سوراخ ها را پر کنید. علاوه بر این سیستم خنک کننده باید بررسی شود تا خاک و کثیفی نگرفته باشد تا هوا به خوبی از پره ها جریان پیدا کند.

باطری استارت در ژنراتور دیزلی

اگر باطری استارت ضعیف یا خراب باشد معمولا ژنراتور دیزلی در حالت استراحت و standby به خوبی عمل نخواهد کرد. باطری استارت باید حداقل هر 24 تا 36 ماه تعویض شود. یا اینکه زمانی که دیگر باطری ژنراتور دیزلی به خوبی شارژ نگه نمی داشت می توانید آن را تعویض کنید. برخی از باطری های ژنراتور های دیزلی مانند NiCad به مراقبت کمتری نیاز دارند و کاربرد های بسیار متنوع و مختلفی دارند.

امتحان کردن باطری ژنراتور دیزلی به چه شکلی انجام می شود؟

همیشه باید به مقدار ولتاژ باطری توجه داشته باشید. و از زمان و عمر باطری خود اطلاع کافی داشته باشید.

modir